Język:
lang pl
Waluta:
koszyk jest pusty
0

Blog wędkarski

Wędkarstwo Muchowe w Polsce - Poradnik dla początkujących

Antoni Bogdan
613

Wędkarstwo muchowe przez lata było w Polsce było nieco zapomnianą odmianą wędkarstwa. Kultywowane przez prawdziwych pasjonatów w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Ta stosunkowo prosta metoda łowienia wykorzystująca sztuczne przynęty - muszki skąd wzięła swoją nazwę, nie wymaga na początku przygody drogiego sprzętu. Oczywiście wraz ze zdobywaniem doświadczenia, można skorzystać z profesjonalnego sprzętu takiego jak wędka, czy jedną z wielu dostępnych sztucznych muszek. W internecie znajdziemy specjalistyczne sklepy przeznaczone dla wędkarzy muchowych, jednym z najpopularniejszych z całą pewnością jest https://www.ab-fly.pl/.

Sztuczne muchy wędkarskie na wiosnę 2022

Antoni Bogdan
10780

Odpowiedni dobór sztucznej muchy do warunków panujących na rzece, to klucz do udanego połowu. Warto wiedzieć jaką zastosować przynętę rano, a jaką po południu wiosną 2022 r.

Trochę wspomnień i współczesności

Antoni Bogdan
1532

Jestem pasjonatem wędkarstwa muchowego od 1981 roku. Miałem wtedy 17 lat i złowiłem swojego pierwszego lipienia na suchą muchę w rzece San. Paradoksalnie nie było to wcale na współczesnym Odcinku Specjalnym „OS San”, ani na najbardziej znanych obecnie miejscówkach tej rzeki  w okolicach Leska, lecz na tzw. „dolnym Sanie”, kilkanaście kilometrów na północ od Sanoka, w miejscowości Mrzygłód, poniżej ujścia Potoku Tyrawskiego.

Wędkarstwo Muchowe - od czego zacząć?

Antoni Bogdan
14675

Zastanawiasz się czym jest wędkarstwo muchowe, z czego składa się wędka wędkarza muchowego oraz jakie muchy wędkarskie warto używać? Jeśli tak - zapraszam do krótkiej lektury.

(4.5/5), głosów: 67
Ocena strony