Język:
lang pl
Waluta:
koszyk jest pusty
0

Blog wędkarski

Sztuczne muchy wędkarskie na wiosnę 2022

Antoni Bogdan
9292

Odpowiedni dobór sztucznej muchy do warunków panujących na rzece, to klucz do udanego połowu. Warto wiedzieć jaką zastosować przynętę rano, a jaką po południu wiosną 2022 r.

Trochę wspomnień i współczesności

Antoni Bogdan
1094

Jestem pasjonatem wędkarstwa muchowego od 1981 roku. Miałem wtedy 17 lat i złowiłem swojego pierwszego lipienia na suchą muchę w rzece San. Paradoksalnie nie było to wcale na współczesnym Odcinku Specjalnym „OS San”, ani na najbardziej znanych obecnie miejscówkach tej rzeki  w okolicach Leska, lecz na tzw. „dolnym Sanie”, kilkanaście kilometrów na północ od Sanoka, w miejscowości Mrzygłód, poniżej ujścia Potoku Tyrawskiego.

Wędkarstwo Muchowe - od czego zacząć?

Antoni Bogdan
13451

Zastanawiasz się czym jest wędkarstwo muchowe, z czego składa się wędka wędkarza muchowego oraz jakie muchy wędkarskie warto używać? Jeśli tak - zapraszam do krótkiej lektury.

Jaką muszkę wybrać?

Antoni Bogdan
4267

W ostatnim czasie bardzo często słyszę pytanie, jaką muchę wybrać nad wodą, która spełni oczekiwania wędkarza na udany połów. Jest to tzw. temat rzeka ;), ponieważ zależy to wszystko m.in. od pory roku, koloru wody, warunków atmosferycznych, od metody, na jaką chcemy łowić, tak będziemy dobierać przynęty.

(4.9/5), głosów: 27
Ocena strony