Język:
lang pl
Waluta:
koszyk jest pusty
0

Muchowe Mistrzostwa Polski 1977-2022

Antoni Bogdan
313
« powrót

HISTORIA MISTRZOSTW POLSKI W WĘDKARSTWIE MUCHOWYM

w zestawieniach i statystykach

Zwierzyń 2022

 

 

W dniach 7-9 października 2022 roku odbyły się na wodach okręgu PZW Krosno 45 Mistrzostwa Polski seniorów i 23 Mistrzostwa Polski juniorów w wędkarstwie muchowym. Areną zawodów była rzeka San i zbiornik Myczkowce. W rozegranych do tej pory edycjach Muchowych Mistrzostw Polski Seniorów wyłoniono 45 zwycięzców indywidualnych i 44 zwycięzców drużynowych (w 2005 roku nie prowadzono klasyfikacji drużynowej). Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w wędkarstwie muchowym odbyły się w 1977 roku na Dunajcu. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Wojciech Piziak z ZO Kraków. Drużynowo pierwsze miejsce zajęła ekipa ZO Kraków. Spośród 45 rozegranych imprez MMP, 34 razy zawody odbyły się na wodach „południa” Polski (16 razy na Dunajcu, 13 razy na Sanie, 3 razy na Wiśle i Brennicy, 1 raz na Skawicy i na Sole z Koszarawą). Na wodach „północy” Polski zawody mistrzowskie przeprowadzono 11 razy (5 razy na Gwdzie, 3 razy na Łupawie, 1 raz na Brdzie, Grabowej i Wieprzy z Łupawą. W klasyfikacji indywidualnej seniorów na podium stawali zawodnicy z 20 okręgów PZW. Rozdano 135 medali (po 45 złotych, srebrnych i brązowych). Najwięcej medali zdobyli zawodnicy z okręgu Kraków - 31, Krosno - 28, Bielsko-Biała - 16,Nowy Sącz - 13, Lublin – 8, Katowice, Wałbrzych - 7, Legnica - 5, Gdańsk, Jelenia Góra - 3, Przemyśl, Słupsk, Szczecin, Tarnów-Nowy Sącz - po 2, Białystok, Bydgoszcz, Koszalin, Piła, Piła-Gorzów, Poznań, Tarnobrzeg - po 1 medalu.

Poniżej przedstawiam wybrane informacje dotyczące rozegranych do tej pory edycji Muchowych Mistrzostw Polski z lat 1977-2022.

 

 

Medaliści Mistrzostw Polski wędkarstwie muchowym 1977-2022 w klasyfikacji indywidualnej (seniorzy)

Lp.

Rok

Łowisko

I miejsce

II miejsce

III miejsce

1

1977

Dunajec

Piziak Wojciech (Kr)

Frasik Lesław (Kr)

Święch Tadeusz (BB)

2

1978

Skawica

Korecki Tadeusz (Ks)

Szachtiej Roman (Sz)

Marcinów Zdzisław (Wb)

3

1979

Dunajec

Ziach Stanisław (T-NS)

Golonka Tadeusz (T-NS)

Seweryn Zbigniew (Kt)

4

1980

Gwda

Krzepowski Zbigniew (Kr)

Kowalewski Edward (P-G)

Bugajski Stanisław (Po)

5

1981

San

Ziach Stanisław (NS)

Frasik Lesław (Kr)

Kordys Roman (Ks)

6

1982

Grabowa

Kamiński Krzysztof (Gd)

Domżalski Tadeusz (Le)

Szymala Kazimierz (BB)

7

1983

Dunajec

Frasik Lesław (Kr)

Tarada Józef (NS)

Wojdyła Ryszard (Ks)

8

1984

Gwda

Marcinów Zdzisław (Wb)

Frasik Lesław (Kr)

Cwynar Tomasz (BB)

9

1985

Wisła

Taiber Henryk (Kt)

Tondera Antoni (Kr)

Florek Andrzej (NS)

10

1986

Dunajec

Tondera Antoni (Kr)

Masłowski Stanisław (Le)

Walentowski Wojciech (Kt)

11

1987

Dunajec

Frasik Lesław (Kr)

Lach Józef (NS)

Czarnik Tomasz (Kr)

12

1988

Gwda

Sikora Adam (Kr)

Lach Marek (Ko)

Tarełko Ryszard (Gd)

13

1989

San

Biodrowicz Jan (Ks)

Frasik Lesław (Kr)

Płoszaj Zbigniew (Ks)

14

1990

Dunajec

Tondera Antoni (Kr)

Biodrowicz Jan (Ks)

Marcinów Zdzisław (Wb)

15

1991

Brda

Hracki Piotr (BB)

Guzdek Stanisław (BB)

Hołownia Andrzej (Bi)

16

1992

San

Sikora Adam (Kr)

Skiba Krzysztof (Pr)

Smoliński Janusz (Ks)

17

1993

Gwda

Tondera Antoni (Kr)

Sikora Adam (Kr)

Leszczyk Piotr (Pi)

18

1994

Dunajec

Sikora Adam (Kr)

Walczyk Marek (Ks)

Polaniak Marek (BB)

19

1995

San

Błoński Krzysztof (Kt)

Czekanowski Andrzej (Sz)

Moskal Edward (Kt)

20

1996

San

Wysocki Artur (Sł)

Furman Andrzej (Ta)

Szajnik Franciszek (Pr)

21

1997

Dunajec

Bielenin Stanisław (Kt)

Miśta Jacek (Le)

Guzdek Stanisław (BB)

22

1998

Gwda

Jedliński Przemysław (JG)

Znaniec Jan (NS)

Cwynar Andrzej (Le)

23

1999

Wisła

Szymala Kazimierz (BB)

Adamów Jan (Wb)

Guzdek Stanisław (BB)

24

2000

San

Konieczny Piotr (Ks)

Trzaskoś Artur (Ks)

Burda Lucjan (Ks)

25

2001

Dunajec

Tondera Antoni (Kr)

Guzdek Stanisław (BB)

Bielenin Stanisław (Kt)

26

2002

San

Gawlik Bogdan (BB)

Burda Lucjan (Ks)

Konieczny Piotr (Ks)

27

2003

Wisła-Brennica

Kruszecki Marek (BB)

Zasadzki Zbigniew (Kr)

Miszuk Roman (Wb)

28

2004

San

Walczyk Marek (Ks)

Jedliński Przemysław (JG)

Konieczny Piotr (Ks)

29

2005

Soła-Koszarawa

Wróbel Piotr (Kr)

Górski Robert (Le)

Kania Łukasz (NS)

30

2006

Wieprza-Łupawa

Wróbel Piotr (Kr)

Zasadzki Andrzej (Kr)

Czajka Mirosław (Kr)

31

2007

Dunajec

Wróbel Piotr (Kr)

Zasadzki Andrzej (Kr)

Janas Bogdan (JG)

32

2008

Dunajec

Walczyk Marek (Ks)

Ostafin Łukasz (Kr)

Szczygieł Artur (NS)

33

2009

Dunajec

Zasadzki Zbigniew (Kr)

Wnękowicz Adam (NS)

Zasadzki Andrzej (Kr)

34

2010

San

Lisiewski Bogdan (Ks)

Walczyk Marek (Ks)

Trzaskoś Artur (Ks)

35

2011

Łupawa

Woźny Robert (Ks)

Baklarz Ryszard (BB)

Adamów Jan (Wb)

36

2012

Dunajec

Chudy Tadeusz (NS)

Zyzik Robert (NS)

Brach Sławomir (NS)

37

2013

San

Szlachetka Mariusz (Kr)

Marchewka Piotr (Ks)

Rapiej Bartosz (Ks)

38

2014

Dunajec

Armatys Piotr (Lu)

Bąk Ryszard (Lu)

Rakowski Dariusz (BB)

39

2015

Łupawa

Pagiński Marcin (Gd)

Ostafin Łukasz (Kr)

Dyduch Jarosław (BB)

40

2016

San

Fejkiel Michał (Ks)

Konieczny Piotr (Ks)

Korzeniowski Maciej (Ks)

41

2017

San

Konieczny Piotr (Ks)

Walczyk Marek (Ks)

Białoń Krystian (Kr)

42

2018

Dunajec

Konieczny Piotr (Ks)

Adamów Jan (Wb)

Pindel Mariusz (BB)

43

2019

Łupawa

Maciąg Bartłomiej (Sł)

Zieleniak Piotr (Lu)

Bąk Ryszard (Lu)

44

2021

Dunajec

Kowalski Dawid (NS)

Baklarz Ryszard (NS)

Grabowski Jacek (By)

45

2022

San - Myczkowce

Gołofit Grzegorz (Lu)

Zaremba Piotr (Lu)

Bąk Ryszard (Lu)

 

Indywidualni Mistrzowie Polski (IMP) w wędkarstwie muchowym w latach 1977-2022

 

W całej dotychczasowej historii Mistrzostw Polski na najwyższym podium stawało 32 zawodników.

- Tondera Antoni (4 tytuły IMP) - 1986 Dunajec, 1990 Dunajec, 1993 Gwda, 2001 Dunajec

- Konieczny Piotr (3 tytuły IMP) - 2000 San, 2017 San, 2018 Dunajec

- Sikora Adam (3 tytuły IMP) - 1988 Gwda, 1992 San, 1994 Dunajec

- Wróbel Piotr (3 tytuły IMP) - 2005 Soła-Koszarawa, 2006 Wieprza-Łupawa, 2007 Dunajec

- Frasik Lesław (2 tytuły IMP) - 1983 Dunajec, 1987 Dunajec

- Ziach Stanisław (2 tytuły IMP) - 1979 Dunajec, 1981 San

- Walczyk Marek (2 tytuły IMP) - 2004 San, 2008 Dunajec

- 26 zawodników zdobyło jeden raz tytuł IMP.

Biorąc pod uwagę przynależność do okręgów PZW: Okręg Kraków (16 tytułów IMP), Okręg Krosno (10 tytułów IMP), Okręg Bielsko Biała, Okręg Nowy Sącz (4 tytuły IMP), Okręg Katowice (3 tytuły IMP), Okręg Gdańsk, Lublin, Słupsk (2 tytuły IMP), Jelenia Góra, Wałbrzych (1 tytuł IMP).

 

Klasyfikacja punktowa medalistów indywidualnych MMP 1977-2022

( I miejsce-3 punkty, II miejsce-2 punkty, 3 miejsce-1 punkt)

 

Lp.

Zawodnik

Punkty

Suma

 

Lp.

Zawodnik

Punkty

Suma

 

1

Frasik Lesław (Kr)

3

3

2

2

2

2

14

 

46

Kowalewski Edward (P-G)

2

   

2

   

2

2

Tondera Antoni (Kr)

3

3

3

3

2

 

14

 

47

Lach Józef (NS)

2

   

2

 

3

Konieczny Piotr (Ks)

3

1

1

2

3

3

13

 

48

Lach Marek (Ko)

2

   

2

 

4

Walczyk Marek (Ks)

3

3

2

2

2

 

12

 

49

Marchewka Piotr (Ks)

2

   

2

 

5

Sikora Adam (Kr)

3

3

3

2

   

11

 

50

Masłowski Stanisław (Le)

2

   

2

 

6

Wróbel Piotr (Kr)

3

3

3

     

9

 

51

Miśta Jacek (Le)

2

   

2

 

7

Adamów Jan (Wb)

2

1

1

2

   

6

 

52

Skiba Krzysztof (Pr)

2

   

2

 

8

Guzdek Stanisław (BB)

2

2

1

1

   

6

 

53

Szachtiej Roman (Sz)

2

   

2

 

9

Ziach Stanisław (T-NS)

3

3

       

6

 

54

Tarada Józef (NS)

2

   

2

 

10

Biodrowicz Jan (Ks)

3

2

       

5

 

55

Wnękowicz Adam (NS)

2

   

2

 

11

Jedliński Przemysław (JG)

3

2

       

5

 

56

Zaremba Piotr (Lu)

2

   

2

 

12

Marcinów Zdzisław (Wb)

3

1

1

     

5

 

57

Zieleniak Piotr (Lu)

2

   

2

 

13

Zasadzki Andrzej (Kr)

2

2

1

     

5

 

58

Znaniec Jan (NS)

2

   

2

 

14

Zasadzki Zbigniew (Kr)

3

2

       

5

 

59

Zyzik Robert (NS)

2

   

2

 

15

Baklarz Ryszard (BB)

2

2

       

4

 

60

Białoń Krystian (Kr)

1

   

1

 

16

Bąk Ryszard (Lu)

2

1

1

     

4

 

61

Brach Sławomir (NS)

1

   

1

 

17

Bielenin Stanisław (Kt)

3

1

       

4

 

62

Bugajski Stanisław (Po)

1

   

1

 

18

Ostafin Łukasz (Kr)

2

2

       

4

 

63

Cwynar Andrzej (Le)

1

   

1

 

19

Szymala Kazimierz (BB)

1

3

       

4

 

64

Cwynar Tomasz (BB)

1

   

1

 

20

Armatys Piotr (Lu)

3

         

3

 

65

Czajka Mirosław (Kr)

1

   

1

 

21

Błoński Krzysztof (Kt)

3

         

3

 

66

Czarnik Tomasz (Kr)

1

   

1

 

22

Chudy Tadeusz (NS)

3

         

3

 

67

Florek Andrzej (NS)

1

   

1

 

23

Fejkiel Michał (Ks)

3

         

3

 

68

Dyduch Jarosław (BB)

1

   

1

 

24

Gawlik Bogdan (BB)

3

         

3

 

69

Grabowski Jacek (By)

1

   

1

 

25

Gołofit Grzegorz (Lu)

3

         

3

 

70

Hołownia Andrzej (Bi)

1

   

1

 

26

Hracki Piotr (BB)

3

         

3

 

71

Janas Bogdan (JG)

1

   

1

 

27

Kamiński Krzysztof (Gd)

3

         

3

 

72

Kania Łukasz (NS)

1

   

1

 

28

Korecki Tadeusz (Ks)

3

         

3

 

73

Kordys Roman (Ks)

1

   

1

 

29

Kowalski Dawid (NS)

3

         

3

 

74

Korzeniowski Maciej

1

   

1

 

30

Kruszecki Marek (BB)

3

         

3

 

75

Leszczyk Piotr (Pi)

1

   

1

 

31

Krzepowski Zbigniew (Kr)

3

         

3

 

76

Miszuk Roman (Wb)

1

   

1

 

32

Lisiewski Bogdan (Ks)

3

         

3

 

77

Moskal Edward (Kt)

1

   

1

 

33

Maciąg Bartłomiej (Gd)

3

         

3

 

78

Pindel Mariusz (BB)

1

   

1

 

34

Pagiński Marcin (Gd)

3

         

3

 

79

Płoszaj Zbigniew (Ks)

1

   

1

 

35

Piziak Wojciech (Kr)

3

         

3

 

80

Polaniak Marek (BB)

1

   

1

 

36

Szlachetka Mariusz (Kr)

3

         

3

 

81

Rakowski Dariusz (BB)

1

   

1

 

37

Taiber Henryk (Kt)

3

         

3

 

82

Rapiej Bartosz (Ks)

1

   

1

 

38

Woźny Robert (Ks)

3

         

3

 

83

Seweryn Zbigniew (Kt)

1

   

1

 

39

Wysocki Artur (Sł)

3

         

3

 

84

Smoliński Janusz (Ks)

1

   

1

 

40

Burda Lucjan (Ks)

2

1

       

3

 

85

Szajnik Franciszek (Pr)

1

   

1

 

41

Trzaskoś Artur (Ks)

2

1

       

3

 

86

Szczygieł Artur (NS)

1

   

1

 

42

Czekanowski Andrzej (Sz)

2

         

2

 

87

Święch Tadeusz (BB)

1

   

1

 

43

Domżalski Tadeusz (Le)

2

         

2

 

88

Tarełko Ryszard (Gd)

1

   

1

 

44

Furman Andrzej (Ta)

2

         

2

 

89

Walentowski Wojciech (Kt)

1

   

1

   

2

 

45

Golonka Tadeusz (T-NS)

2

         

2

 

90

Wojdyła Ryszard (Ks)

1

   

1

 

46

Górski Robert (Le)

2

         

2

               
                                           

 

Zestawienie wyników drużynowych MMP w latach 1977-2022

 

 

Medaliści Mistrzostw Polski wędkarstwie muchowym 1977-2021 w klasyfikacji drużynowej

Lp.

Rok

Łowisko

I miejsce

II miejsce

III miejsce

1

1977

Dunajec

ZO Kraków

ZO Bielsko-Biała

ZO Katowice

2

1978

Skawica

ZO Krosno

ZO Szczecin

ZO Wałbrzych

3

1979

Dunajec

ZO Tarnów-Nowy Sącz

ZO Krosno

ZO Katowice

4

1980

Gwda

ZO Wałbrzych

ZO Szczecin

ZO Poznań

5

1981

San

ZO Tarnów

ZO Nowy Sącz

ZO Kraków

6

1982

Grabowa

ZO Kraków

ZO Legnica

ZO Bielsko-Biała

7

1983

Dunajec

ZO Kraków

ZO Krosno

ZO Bielsko-Biała

8

1984

Gwda

ZO Bielsko-Biała

ZO Częstochowa

ZO Poznań

9

1985

Wisła

ZO Poznań

ZO Tarnów

ZO Katowice

10

1986

Dunajec

ZO Kielce

ZO Katowice

ZO Bielsko-Biała

11

1987

Dunajec

ZO Kraków

ZO Bielsko-Biała

ZO Nowy Sącz

12

1988

Gwda

ZO Gorzów

ZO Szczecin

ZO Kielce

13

1989

San

ZO Krosno

ZO Nowy Sącz

ZO Przemyśl

14

1990

Dunajec

ZO Kraków

ZO Nowy Sącz

ZO Krosno

15

1991

Brda

ZO Bielsko-Biała

ZO Szczecin

ZO Kraków

16

1992

San

ZO Rzeszów

ZO Gdańsk

ZO Przemyśl

17

1993

Gwda

ZO Warszawa

ZO Piła

ZO Przemyśl

18

1994

Dunajec

ZO Bielsko-Biała

ZO Krosno

ZO Kielce

19

1995

San

ZO Katowice

ZO Gdańsk

ZO Krosno

20

1996

San

ZO Kraków

ZO Tarnobrzeg

ZO Rzeszów

21

1997

Dunajec

ZO Białystok

ZO Legnica

ZO Kraków

22

1998

Gwda

ZO Krosno

ZO Legnica

ZO Częstochowa

23

1999

Wisła

ZO Bielsko-Biała

ZO Wałbrzych

ZO Słupsk

24

2000

San

ZO Nowy Sącz

ZO Przemyśl

ZO Wałbrzych

25

2001

Dunajec

ZO Wałbrzych

ZO Białystok

ZO Bielsko-Biała

26

2002

San

ZO Krosno

ZO Bielsko-Biała

ZO Wałbrzych

27

2003

Wisła-Brennica

ZO Wałbrzych

ZO Katowice

ZO Bielsko-Biała

28

2004

San

ZO Kraków

ZO Krosno

ZO Słupsk

29

2005

Soła-Koszarawa

nie prowadzono klasyfikacji drużynowej

30

2006

Wieprza-Łupawa

KWS Neptun Gdańsk 1

Dunajec 1

KWS Neptun Gdańsk 2

31

2007

Dunajec

WKS Dunajec Nowy Targ

Soła Węgierska Górka

Karkonoski Jelenia Góra

32

2008

Dunajec

WKS Kraków Myślenice

Dunajec 1

Dunajec 2

33

2009

Dunajec

WKS Kraków Nowa Huta

Dunajec 1

WKS Kraków Kleparz

34

2010

San

WKS Krosno 3

WKS Krosno s. Jasło Miasto 2

WKS Kraków Kleparz

35

2011

Łupawa

WKS Kraków 6

WKS Krosno 4

WKS Krosno s. Sanok Miasto 2

36

2012

Dunajec

WKS Zabłocie Żywiec

WKS Dunajec 2 Nowy Sącz

WKS Krosno 1

37

2013

San

WKS Krosno 1

WKS Krosno 2

WKS Bystrzyca Lublin 2

38

2014

Dunajec

WKS Bystrzyca Lublin 1

WKS Krosno 1

WKS Dunajec Nowy Sącz

39

2015

Łupawa

Okręg PZW Słupsk

WKS Bystrzyca Lublin 2

WKS Bielsko-Biała s. Skawica

40

2016

San

WKS Krosno 7

WKS Dunajec Nowy Sącz

WKS Krosno 1

41

2017

San

WKS Krosno 1

WKS B.-Biała s. Wadowice 1

WKS SANSPORT Dynów

42

2018

Dunajec

Okręg PZW Krosno 1

WKS Dunajec Nowy Sącz
s. Mszanka

Okręg PZW Wałbrzych

43

2019

Łupawa

Okręg PZW Lublin

OKW Bystrzyca Lublin 1

Okręg PZW Słupsk

44

2021

Dunajec

GKWS NEPTUN Gdańsk

Okręg PZW Nowy Sącz
s. Mszanka

WKS Kraków Myślenice

45

2022

San-Myczkowce

TRAPER Rymanów

WKS Kraków Myślenice

OKW Bystrzyca Lublin 1

 

 

Drużynowi Mistrzowie Polski (DMP) w wędkarstwie muchowym w latach 1977-2022

 

W historii MMP (w 2005 roku nie prowadzono klasyfikacji drużynowej) na najwyższym podium stanęły drużyny z 15 okręgów PZW: Okręg Kraków, Krosno (10 tytułów DMP), Bielsko-Biała (5 tytułów DMP), Nowy Sącz (4 tytuły DMP), Gdańsk, Wałbrzych (3 tytuły DMP), Lublin
i Tarnów (2 tytuły DMP), Białystok, Gorzów, Katowice, Kielce, Poznań, Rzeszów, Warszawa (po 1 tytule DMP).

 

Klasyfikacja punktowa medalistów drużynowych MMP 1977-2022

( I miejsce-3 punkty, II miejsce-2 punkty, 3 miejsce-1 punkt)

 

Lp.

Okręg

 

Punkty

Suma

 

Lp.

Okręg

Punkty

Suma

1

Krosno

3

2

2

3

1

2

1

3

3

2

3

2

2

1

1

3

2

2

3

1

3

3

51

 

13

Białystok

3

2

   

5

3

                                           

14

Kielce

3

1

1

 

5

2

Kraków

3

1

3

3

3

3

1

3

1

3

3

3

1

1

3

1

2

         

38

 

15

Poznań

1

1

3

 

5

3

Bielsko
-Biała

2

1

1

3

1

2

3

3

3

1

2

1

2

3

1

2

           

31

 

16

Tarnów

3

2

   

5

4

Nowy Sącz

2

1

2

2

3

2

3

2

1

2

2

1

2

2

2

             

29

 

17

Rzeszów

3

1

   

4

5

Wałbrzych

1

3

2

1

3

1

3

1

                           

15

 

18

Częstochowa

2

1

   

3

6

Gdańsk

2

2

3

1

3

3

                               

14

 

19

Gorzów

3

     

3

7

Lublin

1

3

2

3

2

1

                               

12

 

20

Tarnów
-Nowy Sącz

3

     

3

8

Katowice

1

1

1

2

3

2

                               

10

 

21

Warszawa

3

     

3

9

Szczecin

2

2

2

2

                                   

8

 

22

Piła

2

     

2

10

Legnica

2

2

2

                                     

6

 

23

Tarnobrzeg

2

     

2

11

Przemyśl

1

1

1

2

1

                                 

6

 

24

Jelenia Góra

1

     

1

12

Słupsk

1

1

3

1

                                   

6

               

Klasyfikacja punktowa medalistów indywidualnych i drużynowych MMP 1977-2022 - seniorzy

(I miejsce-3 punkty, II miejsce-2 punkty, 3 miejsce-1 punkt)

 

Lp.

Okręg

Punkty

RAZEM

Seniorzy - indywidualnie

Seniorzy – drużynowo

1

Kraków

74

38

112

2

Krosno

56

51

107

3

Bielsko-Biała

27

31

58

4

Nowy Sącz

22

29

51

5

Lublin

14

12

26

6

Wałbrzych

11

15

26

7

Katowice

13

10

23

8

Gdańsk

7

8

15

9

Legnica

9

6

15

10

Słupsk

6

6

12

11

Szczecin

4

8

12

12

Tarnów-Nowy Sącz

8

3

11

13

Przemyśl

3

6

9

14

Jelenia Góra

6

1

7

15

Białystok

1

5

6

16

Poznań

1

5

6

17

Rzeszów

0

4

4

18

Tarnobrzeg

2

2

4

19

Częstochowa

0

3

3

20

Gorzów

0

3

3

21

Piła

1

2

3

22

Warszawa

0

3

3

23

Koszalin

2

0

2

24

Piła-Gorzów

2

0

2

25

Bydgoszcz

1

0

1

 

Muchowe Mistrzostwa Polski Juniorów (MMPJ) 1999-2022

 

 

Pierwszym Indywidualnym Mistrzem Polski Juniorów (IMPJ) w 1999 roku na rzece Wiśle został
Adam Nanek z okręgu PZW Kraków. Do tej pory wyłoniono 23 indywidualnych zwycięzców
w kategorii juniorów, którzy reprezentowali 10 okręgów PZW. Najwięcej tytułów IMPJ zdobyli juniorzy z okręgu PZW Krosno - 6 tytułów, Gdańsk - 3 tytuły, Częstochowa i Nowy Sącz po dwa tytuły, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Przemyśl i Słupsk po jednym tytule. Rozdano 69 medali zawodnikom z 14 okręgów. Najwięcej medali zdobyli juniorzy z okręgów Krosno - 9, Kraków, Nowy Sącz - 7, Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk - po 6, Częstochowa, Katowice, Lublin, Słupsk - po 4, Kielce, Przemyśl - po 2, Bydgoszcz i Poznań - po 1.

W 2014 roku po raz pierwszy wprowadzono dla juniorów rywalizację drużynową.

 

 

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów 1999-2022 w klasyfikacji indywidualnej

Lp.

Rok

Łowisko

I miejsce

II miejsce

III miejsce

1

1999

Wisła

Nanek Adam (Kr)

Kubisz Tomasz (Sł)

Klimek Przemysław (Ki)

2

2000

San

Nazarkiewicz Gracjan (Ks)

Grygoruk Mateusz (Bi)

Magnuszewski Bartosz (Cz)

3

2001

Dunajec

Grygoruk Mateusz (Bi)

Grzegorczyk Grzegorz (NS)

Zyffert Marcin (Po)

4

2002

San

Nazarkiewicz Gracjan (Ks)

Klimek Przemysław (Ki)

Grygoruk Jędrzej (Bi)

5

2003

Wisła

Tołoczko Bartosz (Sł)

Cichoń Damian (BB)

Grygoruk Jędrzej (Bi)

6

2004

San

Szczukowski Michał (By)

Habdas Paweł (BB)

Grabowski Piotr (Cz)

7

2005

Żylica

Grabowski Piotr (Cz)

Nowicki Tomasz (Bi)

Elward Kamil (Gd)

8

2006

Łupawa

Grabowski Piotr (Cz)

Rybaczek Sebastian (Sł)

Marszałek Dariusz (Pr)

9

2007

Dunajec

Stochaj Mateusz (Gd)

Krokos Wojciech (Ks)

Andrzejewski Sebastian (Kr)

10

2008

Dunajec

Krokos Wojciech (Ks)

Marszałek Dariusz (Pr)

Staś Szymon (BB)

11

2009

Dunajec

Ścisłowicz Krystian (NS)

Nowicki Tomasz (Bi)

Putniorz Maciej (Kr)

12

2010

San

Tarasek Artur (NS)

Makówka Mateusz (Gd)

Nocoń Jakub (Kt)

13

2011

Łupawa

Greszta Michał (Gd)

Kuras Filip (Kr)

Szymelfenig Adam (Gd)

14

2012

Dunajec

Greszta Michał (Gd)

Kuras Filip (Kr)

Krzempek Tomasz (Kt)

15

2013

San

Korczyk Jakub (Kt)

Konieczny Szymon (Ks)

Bartoszek Dawid (BB)

16

2014

Cz.Dunajec-Mszanka

Rudzki Kacper (Lu)

Kuras Filip (Kr)

Zając Bartek (NS)

17

2015

Łupawa

Konieczny Szymon (Ks)

Kuras Filip (Kr)

Kandziora Kacper (Kt)

18

2016

Bóbr

Rudzki Kacper (Lu)

Ordzowiały Dariusz (BB)

Zając Bartek (NS)

19

2017

Raba

Konieczny Szymon (Ks)

Buoso Mikołaj (NS)

Kurnicki Michał (Lu)

20

2018

Bystrzyca

Rycyk Patryk (Ks)

Kurnicki Michał (Lu)

Konieczny Szymon (Ks)

21

2019

Łupawa

Konieczny Szymon (Ks)

Groth Dawid (Gd)

Widerlik Miłosz (Lu)

22

2021

Dunajec

Kaniuczak Oskar (Pr)

Ormiański Kacper (NS)

Lowrance Łukasz (Wa)

23

2022

San-Myczkowce

Dąbkowski Filip (BB)

Wysocki Antoni (Sł)

Makara Maksymilian (NS)

 

 

Klasyfikacja punktowa medalistów (indywidualnie i według okręgów) MMP Juniorów 1999-2022

( I miejsce-3 punkty, II miejsce-2 punkty, 3 miejsce-1 punkt)

 

Lp.

Zawodnik

 

Punkty

Razem

 

Lp.

Okręg

Punkty – indywidualnie

Razem

1

Konieczny Szymon (Ks)

2

3

3

1

3

12

 

1

Krosno

3

3

2

3

2

3

3

3

1

3

26

2

Kuras Filip (Kr)

2

2

2

2

 

8

 

2

Gdańsk

1

3

2

3

1

3

2

     

15

3

Grabowski Piotr (Cz)

1

3

3

   

7

 

3

Kraków

3

1

1

2

2

2

2

     

13

4

Greszta Michał (Gd)

3

3

     

6

 

4

Nowy Sącz

2

3

3

1

1

2

1

     

13

5

Nazarkiewicz Gracjan (Ks)

3

3

     

6

 

5

Lublin

3

3

1

2

1

         

10

6

Rudzki Kacper (Lu)

3

3

     

6

 

6

Białystok

2

1

1

1

2

2

       

9

7

Grygoruk Mateusz (Bi)

2

3

     

5

 

7

Bielsko-Biała

2

2

1

1

2

3

       

11

8

Krokos Wojciech (Ks)

2

3

     

5

 

8

Częstochowa

1

1

3

3

           

8

9

Nowicki Tomasz (Bi)

2

2

     

4

 

9

Słupsk

2

3

2

2

           

9

10

Dąbkowski Filip (BB)

3

       

3

 

10

Katowice

1

1

3

1

           

6

11

Kaniuczak Oskar (Pr)

3

       

3

 

11

Przemyśl

1

2

3

             

6

12

Klimek Przemysław (Ki)

1

2

     

3

 

12

Bydgoszcz

3

                 

3

13

Korczyk Jakub (Kt)

3

       

3

 

13

Kielce

1

2

               

3

14

Kurnicki Michał (Lu)

1

2

     

3

 

14

Wałbrzych

3

                 

3

15

Marszałek Dariusz (Pr)

1

2

     

3

 

15

Poznań

1

                 

1

16

Nanek Adam (Kr)

3

       

3

 

16

Warszawa

1

                 

1

17

Rycyk Patryk (Ks)

3

       

3

                           

18

Stochaj Mateusz (Gd)

3

       

3

                           

19

Szczukowski Michał (By)

3

       

3

                           

20

Ścisłowicz Krystian (NS)

3

       

3

                           

21

Tarasek Artur (NS)

3

       

3

                           

22

Tołoczko Bartosz (Sł)

3

       

3

               

23

Buoso Mikołaj (NS)

2

       

2

                     

24

Cichoń Damian (BB)

2

       

2

                     

25

Groth Dawid (Gd)

2

       

2

                     

26

Grygoruk Jędrzej (Bi)

1

1

     

2

                     

27

Habdas Paweł (BB)

2

       

2

                     

28

Grzegorczyk Grzegorz (NS)

2

       

2

                     

29

Kubisz Tomasz (Sł)

2

       

2

                     

30

Makówka Mateusz (Gd)

2

       

2

                     

31

Ordzowiały Dariusz (BB)

2

       

2

                     

32

Ormiański Kacper (NS)

2

       

2

                     

33

Rybaczek Sebastian (Sł)

2

       

2

                     

34

Wysocki Antoni (Sł)

2

       

2

                     

35

Zając Bartek (NS)

1

1

     

2

                     

36

Andrzejewski Sebastian (Kr)

1

       

1

                     

37

Bartoszek Dawid (BB)

1

       

1

                     

38

Elward Kamil (Gd)

1

       

1

                     

39

Kandziora Kacper (Kt)

1

       

1

                     

40

Krzempek Tomasz (Kt)

1

       

1

                     

41

Lowrance Łukasz (Wa)

1

       

1

                     

42

Magnuszewski Bartosz (Cz)

1

       

1

                     

43

Makara Maksymilian (NS)

1

       

1

                     

44

Nocoń Jakub (Kt)

1

       

1

                     

45

Putniorz Maciej (Kr)

1

       

1

                     

46

Staś Szymon (BB)

1

       

1

                     

47

Szymelfenig Adam (Gd)

1

       

1

                     

48

Widerlik Miłosz (Lu)

1

       

1

                     

49

Zyffert Marcin (Po)

1

       

1

                     
                                                                   

 

 

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów 2014-2022 w klasyfikacji drużynowej

Lp.

Rok

Łowisko

I miejsce

II miejsce

III miejsce

1

2014

Cz.Dunajec-Mszanka

WKS Dunajec Nowy Sącz

WKS Krosno

OKW Katowice

2

2015

Łupawa

OKW Katowice

WKS Krosno

WKS Dunajec Nowy Sącz

3

2016

Bóbr

Okręg PZW Wałbrzych

Okręg PZW Nowy Sącz

WKS Bielsko-Biała

4

2017

Raba

WKS Krosno

Okręg PZW Katowice

Okręg PZW Opole

5

2018

Bystrzyca

Okręg PZW Krosno

Okręg Lublin 1

Okręg Lublin 2

6

2019

Łupawa

nie prowadzono klasyfikacji drużynowej

7

2021

Dunajec

nie prowadzono klasyfikacji drużynowej

8

2022

San-Myczkowce

nie prowadzono klasyfikacji drużynowej

 

 

Klasyfikacja punktowa medalistów drużynowych według okręgów) MMP Juniorów 1999-2022

( I miejsce-3 punkty, II miejsce-2 punkty, 3 miejsce-1 punkt)

 

Lp.

Okręg

Punkty – drużynowo

Razem

1

Krosno

2

2

3

3

         

10

2

Katowice

1

3

2

           

6

3

Nowy Sącz

3

1

2

           

6

4

Lublin

2

1

             

3

5

Wałbrzych

3

               

3

6

Bielsko-Biała

2

               

2

7

Opole

1

               

1

 

Podsumowanie

 

Biorąc pod uwagę osiągnięcia zawodników i drużyn startujących w historii Muchowych Mistrzostw Polski w kategorii seniorów i juniorów, opracowano klasyfikację generalną, która przedstawia dorobek poszczególnych okręgów wędkarskich PZW.

 

Klasyfikacja punktowa medalistów indywidualnych, drużynowych i juniorów MMP 1977-2022

(I miejsce-3 punkty, II miejsce-2 punkty, III miejsce-1 punkt)

 

Lp.

Okręg

Punkty

RAZEM

Symbol okręgu

Seniorzy – indywidualnie

Seniorzy -drużynowo

Juniorzy - ind.

Juniorzy - druż.

1

Krosno

Ks

56

49

26

10

141

2

Kraków

Kr

74

38

13

 

125

3

Nowy Sącz

NS

22

28

15

6

71

4

Bielsko-Biała

BB

26

31

11

1

69

5

Katowice

Kt

13

10

5

6

34

6

Lublin

Lu

14

12

10

3

39

7

Wałbrzych

Wb

11

15

 

3

29

8

Gdańsk

Gd

7

11

11

 

29

9

Słupsk

6

6

9

 

21

10

Białystok

Bi

1

5

9

 

15

11

Legnica

Le

9

6

   

15

12

Przemyśl

Pr

3

6

6

 

15

13

Szczecin

Sz

4

8

   

12

14

Częstochowa

Cz

 

3

8

 

11

15

Tarnów-Nowy Sącz

T-NS

8

3

   

11

16

Jelenia Góra

JG

6

1

   

7

17

Poznań

Po

1

5

1

 

7

18

Bydgoszcz

By

1

 

3

 

4

19

Rzeszów

Rz

 

4

   

4

20

Tarnobrzeg

Ta

2

2

   

4

21

Warszawa

Wa

 

3

1

 

4

22

Gorzów

Go

 

3

   

3

23

Kielce

Ki

   

3

 

3

24

Piła

Pi

1

2

   

3

25

Koszalin

Ko

2

     

2

26

Piła-Gorzów

P-G

2

     

2

27

Opole

Op

     

1

1

 

Opracował: Wojciech Telesz

Klub Wędkarski KARDYNAŁ Brzeszcze

wojciechtelesz@gmail.com

https://flyfishing-stats.pl

 

 

 

 

 

(5/5), głosów: 2
Ocena strony
« powrót