Język:
lang pl
Waluta:
koszyk jest pusty
0

Terminarz Zawodów Międzynarodowych i Krajowych w Dyscyplinie Muchowej na 2018r

Antoni Bogdan
3136
« powrót

Co roku zawody muchowe cieszą się ogromną popularnością, a przygotowania do ich startu rozpoczynają się na kilka miesięcy przed planowaną imprezą. Zawodnicy doskonalą swoje umiejętności, kompletują sprzęt oraz zbierają siły do ostrej rywalizacji. Poniżej zamieściłem tabelę zawierającą organizowane zawody międzynarodowe i krajowe w dyscyplinie muchowej w roku 2018.

Pierwsze zawody w tym sezonie to "Puchar Wisły". W tym roku będą one rozegrane na rzece Wiśle i Brennicy. Mam nadzieję, że w tym sezonie pogoda nie sprawi nam psikusa i woda na Wiśle będzie czysta i niska, co daje szanse na łowienie pstrągów na suchą i mokrą muchę, a także na małe nimfy.  Dla mnie wiosna kojarzy się właśnie z takim łowieniem na Wiśle.

Następne zawody "Puchar Sanu" rozegrane będą na rzece San i zbiorniku Myczkowce. Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy, przyroda budzi się do życia i przy sprzyjających warunkach pogodowych oraz przy małym poziomie wody w rzece rozegranie zawodów na Sanie to sama przyjemność. Można wtedy łowić ryby na suchą i mokrą muchę, streamery oraz nimfy. Wachlarz przynęt jak widać jest bardzo szeroki co daje mnóstwo przyjemnych doznań podczas łowienia. Zbiornik Myczkowce to z kolei łowienie na mokrą muchę, puchowce typu Lura.

Łowienie ryb


Kolejne zawody to 56 Puchar Dunajca "im. Br. Romaniszyna". Są to najstarsze zawody muchowe, w tym roku odbędą się w czerwcu. Czerwiec to dla muszkarzy najpiękniejszy miesiąc, wtedy właśnie roją się wszelkiego rodzaju chrusty i jętki. Imitacje tych owadów są  w tym czasie najskuteczniejsze do połowu pstrąga, ryba ta nie pogardzi też streamerem imitującym małą rybkę.

Pod koniec czerwca odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, rozegrane zostaną na Białym Dunajcu, Czarnym Dunajcu, Dunajcu i Ochotnicy. Czerwiec to miesiąc, w którym występują nagłe zjawiska pogodowe takie jak burze, nawałnice z gradem. Dlatego też oprócz suchych i mokrych much trzeba mieć w pudełkach muchy na brudną wodę takie jak glajcha, parkinson i pijawki.

Kolejne zawody „Jesienny Lipień Sanu” odbędą się we wrześniu. Jesień to najlepszy okres do połowu lipienia, a jak lipień to San i sucha mucha. Jeżeli poziom wody na Sanie będzie niski to zawody są rozgrywane na suchej muszce, wtedy potrzebne są nam małe jętki i chruściki.

Mistrzostwa Polski Juniorów w tym roku rozegrane zostaną na rzece Bystrzyca w okolicach Lublina na przełomie czerwca i lipca. Bystrzyca najbardziej znana jest z połowu pstrągów na jętkę majową, ale juniorzy będą musieli zmienić przynęty na nimfy i suche muchy bo to nie czas na jętkę majową.

Eliminacje do pierwszej ligi - „Puchar Gorlic” odbędą się w maju na rzece Ropie i stawie w Kobylance. Ropa to rzeka,nad którą stawiałem swoje pierwsze kroki w wędkarstwie, jestem z nią bardzo związany i mam do tej rzeki wielki sentyment. Koniec maja to czas wylotów pierwszych chruścików, ale też nie należy zapominać o jętce. Sprawdzi się tu też nimfa oraz mokra mucha i streamer.

Kolejne zawody eliminacyjne to „Puchar Raby”, odbędą się one w połowie czerwca. Zapowiadają się bardzo ciekawe zawody a to dlatego, że z informacji docierających od kolegów łowiących na Rabie ilość ryb w tej rzece jest dobra. Myślę, że na tych zawodach trzeba będzie być wszechstronnym jeżeli chodzi o metody połowu, aby wyniki były zadawalające dla zawodnika.

W sierpniu odbędą się zawody eliminacyjne "Puchar Galicji" na nizinnym Sanie. Te zawody rozgrywane będą raczej na białej rybie, dominować będzie tam mokra mucha i ewentualnie nimfa.

Mistrzostwa Europy Seniorów w tym roku rozegrane będą w czerwcu w Czeskiej Republice  na rzece Vltavie - 3 sektory i na zbiorniku Kvetonov 2 sektory, jeden z brzegu i jeden z łódek. Vltava to mekka dla czeskich wędkarzy muchowych, a szczególnie uroczy jest odcinek górny  Vltawy-  zaskakuje on olbrzymimi głazami i przepięknymi wodospadami. Można tam połowić tak pstrągi jak i lipienie.

link do oficjalnej strony Mistrzostw Europy:

http://ffch.cz/en/

Kolejne zawody międzynarodowe to Mistrzostwa Świata Seniorów w alpejskim rejonie Włoch, na rzece Sarca i Noce oraz na przepięknym jeziorze Cornisello położonym w Alpach.

link do oficjalnej strony Mistrzostw Świata:

https://www.wffc2018.com/homepage

Mistrzostwa Świata Juniorów rozegrane zostaną w Polsce na rzece San i zbiorniku Myczkowce. Zachęcam do zaplanowania wolnego czasu, tak aby pojechać i kibicować naszej drużynie juniorów na tych zawodach.

link do oficjalnej strony Mistrzostw Świata Juniorów:

http://www.wyffc2018.com/


Firma AB-FLY od wielu lat jest sponsorem reprezentacji Polski Seniorów, w tym roku także będzie "zbroić" naszych zawodników  w sztuczne muchy. Kibicujcie i trzymajcie kciuki za nasze drużyny.

 

1 Ogólnopolskie Zawody Muchowe(GPP) (S) „Puchar Wisły” 20-22.04.2018 Katowice Wisła
2 Ogólnopolskie Zawody Muchowe(GPP) (S+J) „Puchar Sanu” 04-06.05.2018 Krosno San, Myczkowce
3 Ogólnopolskie Zawody Muchowe(GPP) (S+J) 56 Puchar Dunajca  im.Br.Romaniszyna 01-03.06.2018 Nowy Sącz Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Dunajec
4 Ogólnopolskie Zawody Muchowe(GPP) (S+J) „Jesienny Lipień Sanu” 28-30.09.2018 Krosno San
5 Eliminacje do Gpx Polski- „Puchar Gorlic” (3 turowe) 18-20.05.2018 Nowy Sącz Ropa i staw Kobylanka
6 Eliminacje do Gpx Polski- „Puchar Raby”  (2 turowe) 15-17.06.2018 Kraków Raba
7 Eliminacje do Gpx Polski-„Puchar Galicji” (3 turowe) 24-26.08.2018 Przemyśl San
8 Mistrzostwa Polski Juniorów 29.06-01.07 .  2018 Lublin Bystrzyca
9 Mistrzostwa Polski Seniorów 22.24.06.2018 Nowy Sącz Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Dunajec, Ochotnica
10 Mistrzostwa Europy Seniorów 05-11.06.2018 Czechy Wełtawa
11 Mistrzostwa Świata Juniorów 06-12.08.2018 Polska San
12 Mistrzostwa Świata Seniorów 17-23.09.2018 Włochy Comano
(5/5), głosów: 10
Ocena strony
« powrót